Mala náhrdelníky

Mála, nebo jinak řečeno japa není pouze jen hezký doplněk.
Mala je tradiční pomůcka k počítání manter při meditacích nebo modlitbách.
Tyto mantry mohou být říkány pro různé účely, ale se společným cílem dosáhnout osvícení.
Podobá se křesťanským růžencům, ale je používána zejména v buddhismu a hinduismu.
Malu se také doporučuje používat na hodinách jógy.
Doporučuje se svou malu položit na roh podložky a používat jí během cvičení jako bod na soustředění a rovnováhu.
Malu také nabijete i energií během Vašeho cvičení.

Pokud zrovna meditace ani jóga není pro Vás zrovna to pravé, můžete používat svůj mala náhrdelník jako odraz toho po čem právě toužíte. Jelikož naše mala náhrdelníky jsou buď celé nebo částečně vytvořené z minerálních kamenů, pomohou Vám vašich pocitů, myšlenek nebo přání dosáhnout.

 

Malu používají jogíni a hledači duchovna už po tisíce let, aby pomohli udržet svou mysl soustředěnou, klidnou během meditace.

První Mala náhrdelník byl vytvořen v Indii před 3000 lety (s kořeny v hinduismu a buddhismu) a byl používán pro speciální styl meditace nazvaný Japa, což znamená "recitovat". Termín "mala" je sanskrtské slovo pro "meditační věnec".

 

ČÁSTI MALY

Střapeček – má mnoha významů. Jeden z nich je, že se říká, že z náramku nebo Mala náhrdelníku odvádí negativní energii. Jiný je že s námi rezonuje je to jako struny, které spojují nás s božským a naopak - jednota. V některých náboženstvích se sřapec označuje jako lotosový květ, který představuje osvícení. Nebo jako tisíc okvětních listků Saharsrara. Poslední význam, který jsem našla byl, že symbolizuje naši pránu a vědomí.

Uzlíky – naše mala náhrdelníky mají mezi každým kamenem nebo semínkem uzlík. Samozřejmě velkou výhodou je, že pokud se Vám náhrdelník roztrhne – neztratíte ani semínka ani minerály. Další význam je lepší prostor k meditaci.

Guru bead – skoro všechny Mala náhrdelníky mají jeden větší extra navíc korálek, který signalizuje konec 108 korálků a tedy meditace. Věří se že tento korálek, který je v Mala náhrdelníku navíc je spojení mezi studentem a jeho guru. Pokud dokončíte meditaci 108 manter a chcete víc nedoporučuje se tento Guru korálek přeskočit, ale naopak začít mantry pozpátku Mala náhrdelníku.

 

108 korálků

Srdeční čakra
Čakry jsou křižovatky energetických linek v těle a říká se, že jich v těle máme celkem 108.

Čas
Někteří říkají, že existuje 108 pocitů, 36 souvisejících s minulostí, 36 souvisejících se současností a 36 souvisejících s budoucností

Jména bohyní
Existuje údajně 108 indických jmen bohyně.

Slunce a země
Průměr Slunce je 108 násobek průměru Země. Vzdálenost od Slunce k Zemi je 108 násobkem průměru Slunce.

Nejprodávanější

Mala náhrdelník - Měsíční kámen & písmenka
1 590 Kč
5040
OSTATNI IKONY 5
1 690 Kč
6503
5 položek celkem