Bílá šalvěj svazek

- svazek bílé šalvěje 

- šalvěj nejlépe při vykuřování pokládat na abalon mušli 

 

Skladem (4 ks)
Kód: 3388
155 Kč
Kategorie: VYKUŘOVADLA

Šalvěj bílá

Šalvěj bílá (Salvia apiana) roste na západním pobřeží Severní Ameriky jako planá, zhruba metr až metr a půl vysoká rostlina. Její podlouhlé listy jsou hustě porostlé měkkými stříbřitě šedými chloupky, díky kterým dostala šalvěj bílá své druhové jméno.

Již dávno před osídlením Ameriky uctívali domorodí kalifornští indiáni šalvěj jako nejposvátnější bylinu pro její mnohé léčivé a očistné účinky. Usušená a svázaná do svazečků je provázela při různých obřadech, ceremoniích a rituálech, jedlá semena tvořila součást tradičních pokrmů, z listů a kořenů připravovali šamani posilňující odvary a léčivé čaje.

Pálení sušených aromatických listů slouží k rituální očistě lidí i míst, ochraňuje před negativními energiemi, zachovává klidnou atmosféru, pomáhá při hledání správné životní cesty a podporuje komunikaci a paměť. Kouř má též dezinfekční a repelentní účinky. Vůně je jasná, kořeněná, lehce nasládlá.

 

Použití: Svazeček šalvěje na konci opatrně zapálíme a necháme několik sekund rozhořet. Poté plamen sfoukneme, necháme svazek doutnat a bezpečně ho položíme na nehořlavý povrch. Dým necháme volně stoupat, případně můžeme se svazkem procházet všechna místa v bytě či domě, na která chceme očistně působit. Po ukončení rituálu můžeme doutnající konec odstřihnout a nechat dohořet nebo dobře uhasit. Zbytek svazku můžeme použít na další rituál. Svazeček je určen pouze pro účely vykuřování.

Po ukončení rituálu doutnající svazek či dřívko dobře uhasíme.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: