Meditační souprava - Palo Santo 4ks

Meditační suprava Palo santo obsahuje - dřívko Palo santo 4ks 

Skladem (1 ks)
Kód: 1895
Značka: SpiritBeads
270 Kč

Palo Santo

 

Palo Santo znamená ve španělštině Svaté dřevo. Jedná se o suché kousky vonného dřeva z posvátného jihoamerického stromu Bursera graveolens, který uctívali již prapůvodní domorodí obyvatelé Jižní Ameriky. Dá se říci, že Palo Santo je takovým jihoamerickým santalovým dřevem. Jeho využití je velmi podobné a stejně jako santalové dřevo má silný spirituální význam již tisíce let. Staří Inkové používali pálení svatého dřeva při rituálních obřadech, věštění, komunikaci se světem duchů, šamanských obřadech k očištění prostoru, věcí i lidí. Kouř má krom magických a očistných i léčebné účely. Ze dřeva se vyrábí esenciální oleje, masti, tinktury či přísady do parfémů.

Dřevo má příjemnou, sladce kokosovou vůni s příměsí pryskyřice. Zapálené Palo Santo očišťuje prostory od negativní energie, navozuje pocit klidu a pohody, uvolňuje napětí a přináší pocit štěstí. Díky obsahu látek s protizánětlivými a relaxačními až sedativními účinky je pálení dřívek vhodné při únavě způsobené nervovým vyčerpáním, meditaci a nespavosti. Zároveň kouř odpuzuje hmyz a působí tak jako přírodní repelent.

 

Použití: Dřívko na jednom konci opatrně zapálíme a necháme zhruba půl minuty hořet. Poté plamen sfoukneme a dřívko bezpečně položíme na nehořlavý povrch. Dým můžeme nechat volně stoupat a rozprostírat pro navození atmosféry, vkládat do něj předměty k očištění nebo si ho nabírat do dlaní a provádět symbolickou očistu těla. Po ukončení rituálu namočíme dřívko do vody a zcela uhasíme. Po úplném vyschnutí můžeme dřívko Palo Santo opakovaně použít.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: